Jesteś tutaj: StartAktualnosciIndywidualne biegi przełajowe-mistrzostwa powiatu.

Indywidualne biegi przełajowe-mistrzostwa powiatu.

27 września w Ozimku odbyły się indywidualne biegi przełajowe uczniów szkół podstawowych i II - III klas szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:

  • Patrycja Broj
  • Mateusz Rother
  • Aleksander Gajda
  • Oskar Gajda
  • Aleksander Pudełko

Liczba uczniów była ograniczona z powodu dalekiego wyjazdu  jak również i deszczowej pogody, która od kilku dni nam towarzyszyła. Ale w tym dniu jak na zamówienie, wyszło słoneczko co zachęciło uczniów do sportowej rywalizacji. Biegi były klasyfikowane rocznikowo i w pierwszym biegu na 1500m  wystartowało aż trzech naszych zawodników. Już  po pierwszych 400m  7 biegaczy narzuciło większe tempo  odrywając się od reszty. W środ nich było dwóch naszych, Aleksander Gajda i Aleksander Pudełko.  Prawdziwy pokaz siły odbył się na ostatnich 50 m. Po morderczym finiszu Aleksander Pudełko wywalczył III miejsce a Aleksander Gajda IV, zapewniając sobie awans do mistrzostw wojewódzkich w Lasocicach. Nieco inny był bieg dziewczyn na dystansie 1500m klas II gimnazjalnych. Na linii  startu ustawiły się ccztery dziewczyny każda z nich miała pewny awans. Po starcie tempo narzuciła nasza Patrycja prowadziła w zasadzie do końca, ale końcówka należała do zawodniczki z Ozimka, która wykorzystała wejście do leju i Patrycja musiała się pogodzić II miejscem. 

Ozimek był dla nas bardzo gościnny, 2 miejsca na podium i trzech naszych uczniów dostało awans o mistrzostw wojewódzkich to dobry wynik.

Free business joomla templates
facebook