Jesteś tutaj: StartAktualnosciKoncert w Krnovie.

Koncert w Krnovie.

Średnia  szkoła organowa w  Krnowie ma już 25 lat!
Z tej okazji  24 listopada 2017 delegacja z Urzędu Miejskiego w Prószkowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich pojechała na koncert  do czeskiego Krnowa. Współpraca partnerska między obiema szkołami trwa już od 2000 roku. Szkoła w Krnowie mająca swoją siedzibę w sąsiedztwie firmy RIEGER-KLOSS VARHANY  s.r.o. (pl. RIEGER-KLOSS ORGANY sp. z o.o.) -  jednego z największych  i najstarszych  producentów  organów piszczałkowych na świecie,  kształci młodych specjalistów.  To tu w pracowni technicznej powstają też gitary i skrzypce znane z dobrej marki.


Utalentowani muzycznie uczniowie, absolwenci  oraz nauczyciele szkoły z Krnowa świetnie się zaprezentowali podczas koncertu. To było bardzo miłe spotkanie.
                        Jolanta Drwięga

 

Free business joomla templates
facebook