Jesteś tutaj: StartAktualnosciMistrzostwa powiatu- biegi przełajowe.

Mistrzostwa powiatu- biegi przełajowe.

 

28 września na stadionie szkolnym w Ozimku odbyły się biegi przełajowe uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Nasza szkołę reprezentowało 11 uczniów. Laura Jaros, Samuel Gurrbierz, Jakub Konieczko, Zuzanna Broy, Agata Gajda, Kinga Grund, Thomas Przywara, Aleksander Gajda, Broj Patrycja, Wiktor Domogała i Aleksaner Pudełko. Biegi zostały podzielone na kategorie. W kategorii dziewcząt klasy: IV i V - 1000m, VI -1000m, VII- 1500m , VIII- 1500m i IIIg -1500m. W kategorii chłopców klasy: IV i V -1500m, VI -1500m, VII- 2000m , VIII -2000m i IIIg -2000m. W tym roku na starcie zgromadziło się prawie 300 zawodników. Pogoda była wymarzona a to z kolei zapowiadało zacięta

sportową rywalizację. Już w pierwszym biegu Zuzia wywalczyła drugie miejsce, a w ostatnim biegu uczennica gimnazjum Patrycja zajęła III miejsce. Tuż za podium na czwartym miejscu zakwalifikował się Thomas a na VI miejscu przybiegł Aleksander Pudełko tracąc do V miejsca 2 sekundy. Pozostali zajmowali miejsca w pierwszej dwudziestce. Pierwszych pięciu zawodników otrzymało prawo startu w wojewódzkich biegach przełajowych w Lasocicach. Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy, dla niektórych były to pierwsze zawody i pierwsza taka duża impreza sportowa.

 

Free business joomla templates
facebook