Jesteś tutaj: StartAktualnosciŚląskie inspiracje

Śląskie inspiracje


24 listopada w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej odbył się już po raz 25. finał Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Jego ideą jest zachęcenie uczniów do zwrócenia uwagi na specyfikę i bogactwo krajobrazu śląskiego, poszerzenie znajomości kultury, historii i tradycji tego regionu, a także promowanie i dokumentacja żywotności śląskich gwar i dialektów. Spośród 101 nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców.  W kategorii uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych 1. miejsce zajęła Laura Mross – uczennica PSP  im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich, która napisała pracę „O śląskim bifeju”. Warto podkreślić, że uczennica powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Gratulujemy!
                        Jolanta Drwięga

Free business joomla templates
facebook