Jesteś tutaj: StartAktualnosciMega Misja

Mega Misja

Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnej już edycji bezpłatnych programów edukacyjnych: MegaMisji
i  SuperKoderów, organizowanych przez Fundację Orange. Nabór szkół trwa od 2 kwietnia do 10 maja 2019 r.
Rozwój nowych technologii zmienia otaczający nas świat oraz wpływa na codzienne życie zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Według Badania EU Kids Online 2018 aż 82,5% dzieci w wieku 9-17 lat codziennie korzysta z internetu za pomocą smartfona*. Zadaniem dla nas, dorosłych, jest pokazanie im, jak poruszać się w świecie cyfrowych technologii bezpiecznie, mądrze i kreatywnie.


Wielu nauczycieli oraz rodziców poszukuje sposobu na taką cyfrową edukację. Z pomocą przychodzi Fundacja
Orange, która od 2005 r. działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży.
Nasze działania kierujemy głównie do szkół. Prowadzimy dwa programy edukacyjne, które pozwalają uczniom i nauczycielom podnosić cyfrowe kompetencje i wykorzystywać potencjał nowych technologii z pożytkiem dla siebie i innych. Poprzez udział w Mega Misji i #Super Koderach szkoła ma możliwość uzupełnienia oferty edukacyjnej o innowacyjne zajęcia, które zorganizuje na podstawie gotowych materiałów - scenariuszy zajęć, opracowanych przez specjalistów. Dzieci podczas MegaMisji uczą się m.in. zasad bezpieczeństwa w internecie, ochrony prywatności, zachowania równowagi między czasem online i offline, tworzenia prostych grafik i filmów. #SuperKoderzy to nauka programowania nie tylko na lekcji informatyki, ale także na innych przedmiotach. Obie propozycje wpisują się w podstawę programową. Placówki biorące udział w MegaMisji
otrzymają pomoce naukowe - tablety, książki, audiobooki, a beneficjentom #SuperKoderów zapewniamy grant w wysokości 2500 zł na zakup sprzętu edukacyjnego. Uczestnictwo w programach jest całkowicie bezpłatne.
Do tej pory już 800 szkół z całej Polski wzięło udział w MegaMisji, a 340 w #SuperKoderach. Nauczyciele doceniają kompleksowo przygotowane materiały i szkolenia, dzięki którym mogą podnosić swoje kompetencje.
Serdecznie zapraszam Państwa szkołę do dołączenia do naszych programów. Nabór do MegaMisji oraz #SuperKoderów trwa od 2 kwietnia do 10 maja 2019 r. Zgłoszenie jest bardzo proste i polega na wypełnieniu formularza online i przesłaniu krótkiego filmu nagranego wspólnie z uczniami. Zgłoszenia może, za zgodą dyrekcji szkoły, dokonać nauczyciel, który będzie liderem projektu.
Szczegóły na temat programów oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronach: www.megamisja.pl
i www.superkoderzy.pl. Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy infolinię: tel. 508-523-383 (od godz. 9:00 do 17:00),

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
MegaMisja i #SuperKoderzy s
ą objęte patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

                               

Free business joomla templates
facebook