Jesteś tutaj: StartAktualnosciZłoto i srebro w piłce siatkowej.

Złoto i srebro w piłce siatkowej.

Zdobyć tytuł mistrza województwa wymaga wiele wysiłku, ale obronić tytuły nie jest łatwą sztuką. W maju odbywają się finały wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich. Pierwszy finał w minipiłce siatkowej odbył się 15 maja w Łubianach. W finałowej czwórce spotkały się cztery reprezentacje szkół Lubrzy, Domaszowic, Łubian i Zimnic. Naszym marzeniem było zdobyć medal. Po pierwszym wygram meczu, czekał nas pojedynek z gospodarzami. O losach meczu zadecydował tie break. Zepsute dwie zagrywki, zerwany atak dawał naszym rywalom 3 punkty przewagi, ale konsekwencja i ataki z naszej strony doprowadziły do remisu 12:12, wydawało się końcówka powinna być nasza, ale niestety to drużyna z Łubian wygrała ten mecz. W trzecim spotkaniu nasi uczniowie

podejmowali drużynę z  Lubrzy z którą wygrali tie break 15: 6. Dwa zwycięstwa dały nam drugie miejsce w Finale Wojewódzkim LZS w minipiłce siatkowej chłopców. 17 maja w Graczach odbył się  finał wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich uczniów klas VI-VIII.  Nasi uczniowie w eliminacjach nie przegrali  ani jednego seta i każdy set wygrywali  co najmniej z pięcioma punktami   przewagi.  W finale pokazali prawdziwą moc wygrywając wszystkie mecze  bez straty seta.  Prawdziwy pokaz siły, piękna siatkówki w wykonaniu dorastającej młodzieży. W zasadzie każdy element można było zagrać, w tym dniu byliśmy nie do pokonania.  Większość tych zawodników  co roku od klasy IV zdobywała medale  w finałach  wojewódzkim stając się sportowymi  ambasadorami naszej szkoły.
18 maja nasi uczniowie reprezentowali Opolszczyznę w turnieju międzynarodowym w Krnovie zdobywając III miejsce drugim składem, w którym szansę zagrania mieli uczniowie klasy VI.
Na zakończenie życzę naszym uczniom   sportowych  bezpiecznych wakacji.

Free business joomla templates
facebook