Jesteś tutaj: StartAktualnosciBiegi przełajowe-Dąbrowa

Biegi przełajowe-Dąbrowa

         
2 października w Dąbrowie Niemodlińskiej odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody odbyły się  na terenie parku, uczniowie rywalizowali w 3  konkurencjach dziewczyn i chłopów,  każdy w swojej kategorii wiekowej. Naszą szkołę reprezentowali : Maja Gurbierz - IV, Zuzanna Szynol - IV, Paweł Blachucik - IV, Samuel Gurbierz -V, Agata Gajda VI, Zuzanna Broy-VI i Thomas Przywara klasa VIII.

Pierwszy bieg rozpoczęła Maja i Zuzanna rozpoczęły  go bardzo ładnie. Maja od początku biegu była w czołówce   30m do mety była na drugim miejscu tuż przed metą Kasia Roskosz z Boguszyc zdołała ją wyprzedzić. Maja w bardzo ładnym stylu zajęła trzecie miejsce. Był to bieg  gminy Prószków  I i II miejsce dla Boguszyc  III dla Zimnic. Ten bieg wygrała Oliwia Przywara z Boguszyc. W drugim biegu wystartowali chłopcy 4 i 5 klasa, wśród nich Paweł i Samuel. Bieg się mocno rozciągnął, Samuel w pięknym stylu wywalczył  III miejsce. Trzeci bieg  również z naszym udziałem Agata i Zuzanna.  Zuzia  przyzwyczaiła nas do wygrywania i tym razem zajęła II miejsce  w warunkach trudnych bo akurat zaczął padać deszcz.  Został nam jeszcze Thomas, od początku  zapowiadał walkę , bardzo mocno zdeterminowany  skupiony czekał na swój start. I wystartował najdłuższy bieg 2000m tuż przed metą był drugi  końcówka była potwornie zacięta, na ostatnich metrach dał się wyprzedzić. Po kilku minutach jak doszedł do siebie pierwsze jego słowa "skąd tamten chłopak miał tyle sił".
Zawody możemy uznać za  udane 4 medale na mistrzostwach powiatu to bardzo dobre osiągnięcie. Pozostali uczniowie spisali się również wzorowo, zajęli miejsca w środkowej strefie grup. Z roku na rok widać coraz więcej uczniów na zawodach biegowych. W każdej biegowej konkurencji było ponad 30 uczniów.  A nasza medalowa czwórka dopiero na wiosnę w Lasocicach będzie walczyć o mistrzostwo województwa. Przygotowanie trasy, zabezpieczenie zawodów, organizacja na bardzo wysokim poziomie.  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

 

Free business joomla templates
facebook