Jesteś tutaj: StartAktualnosciDzień profilaktyki

Dzień profilaktyki

W dniu 4 listopada 2019r.  w naszej szkole odbył się  Dzień Profilaktyki. Zaplanowano szereg różnorodnych działań tak, by każdy mógł czynnie włączyć się w jego obchody. Pierwszym etapem był udział uczniów kl. IV-VIII w warsztatach psychoprofilaktycznych, które prowadził pan psycholog - Łukasz Piątek (Centrum Działań Profilaktycznych – Wieliczka) . Tematyka zajęć z uczniami dotyczyła groźnych stron najczęstszych uzależnień, czyli nikotyny, alkoholu  i narkomanii. Dowiedzieliśmy się , że ciekawość nie zawsze się opłaca, a bycie wolnym od nałogów, daje nam przewagę.Po zakończeniu warsztatów, podzieleni na grupy, udaliśmy się na salę gimnastyczną, by tam wziąć udział w różnych akcjach profilaktycznych, pod okiem naszej szkolnej pani psycholog i wychowawców.

Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy profilaktyczne dotyczące skutków palenia papierosów i picia alkoholu, zmierzyliśmy się z zadaniami typu Prawda/Fałsz, zgłębialiśmy naszą wiedzę uzupełniając zdania odpowiednimi wyrazami. A wszystko to po to, żeby zdobyta wiedza pomogła nam podejmować właściwe i dobre dla nas decyzje. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do tworzenia ulotki profilaktycznej, zachęcającej do życia bez nałogów. Dziś już wiemy dlaczego profilaktyka jest tak ważną sferą oddziaływań wychowawczych w naszej szkole. Rozumiemy, że życie bez używek daje nam moc i sprawia, że możemy realizować nasze pasje…
Do zobaczenia za rok.
                                                                                                                                                             mgr Ida Bojarska

Free business joomla templates
facebook