Jesteś tutaj: StartAktualnosciMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019r. włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. 
W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, a 20 listopada  to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
Pani psycholog mgr Ida Bojarska przygotowała dla wszystkich uczniów warsztaty, w trakcie których dowiedzieliśmy się czym jest Konwencja o prawach dziecka  i jak doszło do jej stworzenia. Oprócz tego zgłębialiśmy wiedzę, jakie przysługują nam prawa.


Dodatkowo zorganizowaliśmy  Niebieski Marsz „Dla Każdego Dziecka”, który symbolicznie miał pokazać, że solidaryzujemy  się ze wszystkimi dziećmi na świecie. Każdy uczeń otrzymał niebieski balon i niebieską wstążeczkę.  W tym dniu nasze stroje również były niebieskie. Niebieski to barwa organizacji UNICEF.
Było to dla nas piękne i radosne wydarzenie, któremu towarzyszyło poważne przesłanie. Dziękujemy za tak fantastyczne emocje, wszystkim, którzy świętowali Dzień z Prawami Dziecka.
 mgr Ida Bojarska

Free business joomla templates
facebook