Jesteś tutaj: StartAktualnosciZakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego.

Szanowna Pani Dyrektor! Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i wszyscy Pracownicy Szkoły! Kochani Rodzice! Koledzy i Koleżanki!
„Podobno w przemówieniu pierwsze zdanie jest zawsze najtrudniejsze. A więc mam je już poza sobą. Ale czuję, że następne zdania będą trudne, trzecie, szóste, dziesiąte, aż do ostatniego…”
Mimo iż Wisława Szymborska właśnie mówiła tu o poezji, to i tak myślę, że mnie również będzie tak trudno. Chociaż czekałam na ten dzień od dawna, to dzisiaj najchętniej odłożyłabym go.
Kochani Rodzice! „Dziękujemy za to, czego czasem nie sposób było znieść. Za to, że zawsze mieliście dla nas czas. Że dawaliście, mając czasem puste kieszenie. Za to, że wybaczaliście. Że kochaliście, gdy kochać się nie dało. Dziękujemy, że to wszystko Wam się udało i że wychowaliście nas na uczciwych ludzi.”


 Drodzy Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy! Jest to chwila smutna dla nas wszystkich, żegnamy się z Wami po ośmiu latach ciężkiej pracy. I choć za chwilę wyczekiwane wakacje, w oczach wielu z Was widać łzy wzruszenia.
Na Wasze dłonie pragnę złożyć podziękowania za  wszystkie lata. Były dni lepsze i gorsze, czasem jedynki, brudne ściany, niezapowiedziane kartkówki, nieodrobione zdania. Pierwsze sukcesy, ale i porażki. Dziękuję za wsparcie i  podtrzymanie na duchu, ale także za wiedzę, którą przekazaliście. Mam nadzieję, że nam wybaczycie wszystko, co się nie udało.
Każdy uczył się okey,
jeden więcej, drugi mniej.
Pani Drwięga- bardzoo miła- wytrwale w rozbiorach zdań nas ćwiczyła,
jednak… nie wszystkim do głowy dużo wbiła.
Zadania, równania oraz różne bryłki
To dla wielu z nas były prawdziwe kobyłki!
Na historii znowu stres nowy - bo nic nam nie chciało wchodzić do głowy. A gdy Ci smutno i źle do Pani psycholog mogłeś udać się.
Wf z Panem Wocką to przedmiot taki,
który kochali wszyscy z naszej paki.
Pani Wiśniewskiej zawdzięczamy,
że kierunek do domu znamy.
Trudno było na fizyce,
za to ciekawie na plastyce.
Język angielski, dobrze o tym wiecie,
był najfajniejszym przedmiotem na świecie.
A niemiecki z panią Włodarczyk - taki stres.
Oj, lepiej słówek uczyć się !
O religii można rzec tyle -
były to niezapomniane chwile.
Nad wszystkim  pieczę Pani dyrektor trzyma.
Gdy nabroiliśmy, nie była pobłażliwa.
A Pan woźny - wcale niegroźny,
zawsze uśmiechnięty i pogodny .
Panie sprzątaczki o czystość w szkole dbały
 i naszej Ani pomagały.
Pani sekretarka wszystkie „pomoce”  kserowała
 i była to naprawdę świetna sprawa!
Lecz… kiedyś musiała skończyć się ta zabawa.
Szczególne podziękowania chciałabym jeszcze skierować do
Pani Drwięgi - naszej wychowawczyni. Dziękujemy za to, że była Pani naszym przewodnikiem. Pomagała odkrywać nasze mocne strony, cieszyła się z sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze nas wspierała. I za ten uśmiech, dzięki któremu ciepło robiło się na duszy. Będziemy wspominać nasze wspólne lekcje. Jest dla nas Pani wzorem do naśladowania. Zawsze mogliśmy na Panią liczyć.  Dziękujemy za przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Poznaliśmy się z Panią na tyle dobrze, że wiemy, jaką  czekoladę czy herbatę lubi Pani najbardziej. Mamy nadzieję, że Pani również będzie miło wspominać wspólne lata z nami.

Nasze spotkanie jest, niestety ,ostatnim spotkaniem z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z nas pójdzie w swoją stronę,  Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole, otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli, jak i kolegów. Nie będzie już Was - tych, których znaliśmy i tych, których lubiliśmy, a którzy czuwaliście nad naszymi postępami w nauce. Pierwszego września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z tej szkoły.Wierzę, że każdy z nas da sobie radę w nowym środowisku. Mam nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my!
Żegnając się,  jeszcze raz za wszystko z całego serca dziękujemy. Były to chwile w naszym życiu, które zapamiętamy już na zawsze. Nawiążę do  “Małego Księcia” : “Jeśli chcesz odejść, to idź. Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące.”
Dziękuję.

Free business joomla templates
facebook