Jesteś tutaj: StartAktualnosciMistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych.

Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych.

 

30 września w Dąbrowie odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych dzieci i młodzieży. Przeprowadzenie zawodów stało pod znakiem zapytania, powodem tych niepewności to w dalszym ciągu istniejące zagrożenie wirusem Covid. W tym dniu pogoda nawet do nas się uśmiechnęła i pojechaliśmy powalczyć. Na liście startowej było zapisanych 10 zawodników, ale trzech nie pojechało z powodu zdrowotnych. Po doby problem zaistniał z zawodnikami z Boguszyc i z Prószkowa. O 9.30 na placu zamkowym w Dąbrowie słowo przywitania skierowała do zawodników wójt gmi

ny Katarzyna Gołębiowska-Jarek. Po przemówieniu na linii startowej ustawiła się grupa dziewcząt rocznik 2009 i młodsze. Z naszej szkoły aż pięć zawodniczek wystartowało w tej grupie. Z klasy III: Oliwia Hergesell i Natalia Wieja, z klasy IV: Oszczygieł Anna i z klasy V Maja Gurbierz i Zosia Sawulska. Na linii startu stanęło 37 zawodniczek. Po powtórzonym stracie z powodu falstartu nasze zawodniczki na pierwszym zakręcie były na ostatnich miejscach. Z wielka niepewnością wpatrywaliśmy się w uliczkę na której była ostania prosta prowadząca do mety. A tu miła niespodzianka Maja na drugim miejscu a Zosia na czwartym miejscu. Pozostałe dziewczyny były w pierwszej 20. Czwarte miejsce to takie trochę pechowe miejsce bo bez medalu i dyplomu, ale z awansem na mistrzostwa województwa. Pierwsze pięć miejsc dawało awans. Około godziny 11 na starcie ustawiły się dziewczyny klas VII i VIII w biegu na 1600m. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Broy i Viktoria Piechatzek. Na starcie stanęło około 30 zawodniczek, po dobrym starcie naszych zawodniczek , czekaliśmy na pierwsze wiadomości. Służby porządkowe informowały nas o grupie 5 -ciu zawodniczek 4 żółte i jedna różowa. Różowa to nasza zawodniczka. Tak że wiedziałem że Zuzia będzie walczyć o podium. I tak się stało Zuzanna dobiegła do mety na trzecim miejscu a Viktoria ukończyła bieg 12 miejscu. Zawody dla nas były bardzo udane trzy awansy to bardzo dobry wynik.

 

Free business joomla templates
facebook