Jesteś tutaj: StartAktualnosciBetlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju

Minister Edukacji i Nauki przyjął Betlejemskie Światło Pokoju
18.12.2020
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji to „Światło służby”. Lampiony ze Światłem Pokoju docierają do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, niosąc dobrą nowinę oraz radość w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

- Bardzo dziękuję harcerzom za przyniesienie, również do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, światła pokoju prosto z Betlejem. Ponad 30 lat – 30 lat w zasadzie – kultywowanej tradycji przenoszenia światła z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa. Bo to jemu są dedykowane te święta. To światełko pokoju może czynić pokój i czyni pokój i jednoczy nas wszystkich wokół tych świąt i jednoczy nas w naszych rodzinach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.


Minister Edukacji i Nauki przekazał harcerzom podziękowania za służbę i zaangażowanie w trudnym czasie pandemii i niesienie pomocy, a także za podtrzymywanie wieloletniej pięknej tradycji przekazywania światła pokoju.
Betlejemskie Światło Pokoju
Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. Przez lata miejsce to znajdowało się w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego, każdego roku, odpala się jedną świeczkę, której płomień przekazywany jest przez skautów w wielkiej sztafecie do krajów na całym świecie.
Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nie zdarzyło się jeszcze, aby Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Free business joomla templates
facebook