Jesteś tutaj: StartArchiwum ArchiwumAktualnosci"Piękno w wierszach Jana Brzechwy"

"Piękno w wierszach Jana Brzechwy"

  II Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III

  "Piękno w wierszach Jana Brzechwy"

9 marca 2016r.  w Zespole Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Organizatorem II edycji konkursu    pod hasłem "Piękno w wierszach Jana Brzechwy"  była Gmina Prószków oraz Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich.  Konkurs miał za zadanie  uwrażliwić uczniów na piękno słowa mówionego, popularyzować literaturę dziecięcą, rozbudzać u dzieci wrażliwość emocjonalną, artystyczną i literacką  oraz ujawnić talenty recytatorskie.

 

"Tańcowała igła z nitką", "Kaczka dziwaczka", "Entliczek- pentliczek", "Samochwała", "Skarżypyta"... Każdy Polak zapamiętał i polubił chociaż fragment któregoś z wielu napisanych utworów Jana Brzechwy, uwielbianych nie tylko przez dzieci. Wiersze te wywołują uśmiech na twarzach dzieci, ale również uczą i wychowują, ośmieszają złe zachowanie, a podkreślają dobre. W konkursie brało udział 15 uczniów - najlepszych recytatorów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych w poszczególnych szkołach w Gminie Prószków. Dzieci prezentowały swoje ulubione, dowcipne,  rymowane opowiastki o różnych postaciach, zwierzętach, przedmiotach. Jury konkursu oceniało: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne recytowanie, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Recytujących dopingowali i oceniali zgromadzeni goście: Burmistrz Prószkowa Pani Róża Malik, Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich Pan Krzysztof Cebula, rodzice oraz koledzy i koleżanki.

Nagrodzone osoby  to:

Klasa I

I miejsce -  Laura Jaros -  Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

II miejsce - Aleksandra Socha  - Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie

III miejsce - Ariana Roskosz  - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach

Wyróżnienie: 

Kamil Świerc  - Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie

Emilia Szindzielorz - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach

 Aleksandra Klosa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ligocie Prószkowskiej 

Klasa II

I miejsce - Paulina Budny - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach

II miejsce - Julia Piechaczek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ligocie Prószkowskiej

III miejsce - Sławomir Krawczyk - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Pisarzy Śląskich 

w Złotnikach

Wyróżnienie: 

Tomasz Szendzielorz  -  Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

 Kinga Zaja -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie

 

 

Klasa III

I miejsce - Michał Ulasz - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Pisarzy Śląskich 

w Złotnikach

II miejsce -  Tymoteusz Bartkowiak- Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie

III miejsce  - Fabian Peszka - Zespół Szkół im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

Wyróżnienie: 

Wiktoria Steinhof - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach

Jury zgodnie podkreśliło wysoki poziom recytacji. 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie i wsparcie swoich uczniów. 

 

Free business joomla templates
facebook