Jesteś tutaj: StartArchiwum ArchiwumAktualnosci"Zapalmy światło Wolności"

"Zapalmy światło Wolności"

  "Zapalmy światło Wolności" -to akcja w której po raz pierwszy wzięli odział uczniowie naszej szkoły.

38 lat temu Polacy zamarli na wieść o wprowadzeniu stanu wojennego. W ich codzienność brutalnie wkroczył reżim generała Jaruzelskiego: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. 13 grudnia, w kolejną  rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, przypominamy gest prezydenta USA Ronalda Reagana, który w bożonarodzeniowym orędziu w 1981 roku zaapelował do Amerykanów o symboliczne wyrażenie jedności z oficerami reżimu komunistycznego/systemu komunistycznego w Polsce. świece zapalane w milionach amerykańskich domów były znakiem protestu przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.
Tej zimy również papież Jan Paweł II postawił świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
13 grudnia o 19:30 wystawiliśmy w oknach naszych domów światło Wolności.


Free business joomla templates
facebook