Jesteś tutaj: StartAktualnosciBezpieczny powrót do szkół.

Bezpieczny powrót do szkół.

 

Bezpieczny powrót do szkół – samorządy i dyrektorzy gotowi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego – konferencja prasowa w MEN
28.08.2020
Działania komunikacyjne ministerstwa edukacji, spotkania terenowe powiatowego sanepidu i kuratorów oświaty z dyrektorami szkół, możliwe schematy postępowania w przypadku wystąpienia zakażenia SARS –CoV-2, a także przygotowanie do nowego roku szkolnego to główne tematy dzisiejszej konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z udziałem samorządowców i dyrektorów szkół.Podczas konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski przedstawił aktualne działania MEN, przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym, dotyczące przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
- Przygotowaliśmy wytyczne dotyczące sposobu przygotowania placówek do pracy od 1 września, spoty, komunikaty. Odpowiadamy na bieżąco na pytania na stronie i komunikujemy się w mediach społecznościowych – podkreślił minister edukacji.
Dariusz Piontkowski poinformował też o spotkaniach dyrektorów z powiatowymi stacjami sanitarnymi i z kuratorami oświaty. Wyjaśnił, że na spotkaniach z sanepidem dyrektorzy otrzymali informacje o tym, w jakich sytuacjach podejmowana będzie interwencja inspektorów.
- Wiemy, że te spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo dyrektorzy mogli bezpośrednio wyjaśnić swoje wątpliwości.
Ważnym tematem było również pokazanie możliwych scenariuszy postępowania powiatowego inspektora sanitarnego w przypadku pojawienia się zakażenia koronawirusem w szkołach.
- To są schematy, według których będą postępowali powiatowi inspektorzy sanitarni i za każdym razem będą badali aspekt kliniczny, epidemiologiczny oraz ten organizacyjny czy urbanistyczny – dodał minister.
Minister przypomniał, że do tej pory do szkół i placówek oświatowych trafiło już 3,5 mln litrów płynu dezynfekcyjnego, a do 1 września dostarczona będzie dodatkowo partia blisko 5 mln płynów i ponad 20 mln masek medycznych. Jednocześnie, aby wesprzeć dyrektorów przygotowano dla szkół ponad 75 tys. bezdotykowych termometrów, których dystrybucją zajmą się wojewodowie.
W konferencji prasowej udział wzięli również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz dyrektorzy szkół, którzy opowiadali o rozwiązaniach zastosowanych na swoim terenie i w placówkach, dzięki którym uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do stacjonarnej nauki.

Wśród zaproszonych gości byli: Dorota Cieślik, wiceprezydent Chełma; Robert Szydlik, wicestarosta powiatu wołomińskiego; Adam Ciszkowski, burmistrz Halinowa i prezes Związku Samorządów Polskich; Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów; Maria Jolanta Nawrocka-Rolewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 w Warszawie oraz Zbigniew Tempczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie (gmina Brochów).
Materiały
Bezpieczny powrót do szkół – prezentacja
Prezentacja_28-08-2020.pdf 4.19MB

 

Free business joomla templates
facebook