Jesteś tutaj: StartAktualnosci Szkolne Mistrzostwa Opolszczyzny w szachach on-line

Szkolne Mistrzostwa Opolszczyzny w szachach on-line

W kalendarzu sportowym szachy w ostatnich latach były rozgrywane  jako jedne z pierwszych zawodów. Nie dawało nam to  wiele czasu na  przygotowanie się do rozgrywek.  Przez ostatnie 3 lata nie udało nam się dostać do finału wojewódzkiego. Ale cały  czas  trwała w nas wiara, że może kiedyś się uda. Czas pandemii był naszym sprzymierzeńcem.  Praktycznie na każdej lekcji wf uczniowie rozgrywali po jednej partii, było trochę teorii i dużo dobrej zabawy. Może szachy wszystkim uczniom nie przypadły do gustu ale po rozgrywanych partiach, które na początku trwały po 20 ruchów a teraz nie rzadko partia kończy się  70 posunięciach było widać postępy.  Na początku partie najczęściej kończyły się remisem (patem), a teraz kto ma przewagę materialną chce partię rozstrzygnąć  na własną korzyść. Te fakty stanowią dowód,  że dany nam czas nie został zmarnowany.  


2XII i 9 XII  zostały przeprowadzone szkolne Mistrzostwa Opolszczyzny w szachach on-line w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkół. W pierwszym terminie 2XII przeprowadzono turniej  klasa VII i VIII a 9 XII rozegrano turniej uczniów klas IV-VI. W pierwszym turnieju naszą szkołę reprezentowało 8 zawodników. Do finału dostało się aż 6 zawodników. Finał odbył się 3 XII a nasi uczniowie oprócz bardzo dobrych indywidualnych miejsc zajęli trzecie miejsce w województwie w szachach drużynowych. W igrzyskach dzieci naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów. Dwóch z nich dostało się do finału, a czterem   zabrakło tylko 0,5 punk-ta aby zagrać w rundzie finałowej. W szachach drużynowych zajęli 9 miejsce.
Szkoła nasza jest bardzo dumna z takich znakomitych szachistów.
Przed nami kolejny turniej Grand Prix LZS i SZS online w szachach , rozpoczyna się już w wtorek 15 grudnia,  zapisy jeszcze trwają.
Przed nami Święta Bożego Narodzenia, zimowe długie wieczory to doskonały czas by przy stole zagrać partyjkę z rodzicami i myślami oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości.

 

Free business joomla templates
facebook